Marist

Ruudu Rahumaru

Mari Kalkun (s. 1986) on Võrumaa juurtega muusik, laulja ja looja, kelle muusika tunnussõnaks on vahetu. Tema meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest ja loodusest, regilaulust ja elust enesest. Ta käsitseb erinevaid pille – kandleid, akordioni, kitarri ja klaverit –, ent eeskätt tunneb Mari ära tema vägeva hääle järgi. Tema soolokontserdid on ehedad ja isiklikud, peegeldades aastaaegade rütme, lugusid praegusest hetkest ja kutsudes kaasa ümisema.…

Vaata veel

Viimati ilmunud

Ilmamõtsan

Kalkuni laul on tema loomingu süda - rõõm vaheldumas itkuga, kuid laulmine on alati loomulik, tasakaalukas ja meloodiline. Tema poeetilisus on tõlkimatagi ilmne. Maagiline looming.

Mari Kalkun loob spontaanselt traditsioonipõhist omailma nii sõnas kui helis ja hoiab, et see ei muutuks pealetükkivaks, vaid jääks avatuks ja muretuks. Tundub, et see võib olla põhjus, miks ta võetakse kergelt omaks teisteski kultuurides. Näiteks kontsertidel Jaapanis või Edinburghis.

Peeter Sauter ERR • 12. 2017

Maril on lugusid, mida võibki toimelt võrrelda loitsudega: need võivad rahustada, ergutada, tantsitada ja ravida. Seda kõike suutsid ja tegid lauluga ka me kunagised esivanemad.

Tõnu Karjatse Sirp • 12. 2017

Mari Kalkuni uus album on ühtaegu nii õrnake kui ka tugev tükk, kannab oma seljas nii kogu planeeti Maa kui ka universumi raskust ja üht käbikest Võru hilissuvisest metsast kuuse otsast oma seelikutaskus.

Tõnu PedaruPluss • 11. 2017

Mari Kalkuni “Tii ilo” on suurepärane järg tema eelmistele albumitele, mida on märgatud ja omaks võetud. /-/ Viisid on lihtsad, kuid neile on lisatud mitu väärtuskihti: teksti ja atmosfääri mõtestav laululaad, andekad arranžeeringud, leidlik instrumentatsioon (nappide vahenditega, sest pillivalikus on ainult kandled, kontrabass ja löökpillid), ruumikas, vajadusel salapärane või unistav kõlakujundus, lugude reastamine nii, et kujuneb mulje tervikteosest.

Joosep SangMuusika • 01. 2015

Vaata veel

© Mari Kalkun 2020 • info@marikalkun.comMeediaToetajad

Follow on Facebook Follow on Instagram Listen on Apple Music Listen on Spotify Buy from Bandcamp