Marist

Mari Kalkun (s. 1986) on Võrumaa juurtega muusik, laulja ja looja, kelle muusika tunnussõnaks on vahetu. Tema meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest ja loodusest, regilaulust ja elust enesest. Ta käsitseb erinevaid pille – kandleid, akordioni, kitarri ja klaverit –, ent eeskätt tunneb Mari ära tema vägeva hääle järgi. Tema soolokontserdid on ehedad ja isiklikud, peegeldades aastaaegade rütme, lugusid praegusest hetkest ja kutsudes kaasa ümisema. Lisaks üksi musitseerimisele esineb ta ka koosseisudega Mari Kalkun & Runorun ning Upa-upa trio.

Marilt on ilmunud viis albumit, mis on tänaseks avaldatud nii Euroopas kui Jaapanis. Tema muusikutee algas autorialbumiga ”Üü tulõk” (2007), mis sai kodumaal sooja vastuvõtu osaliseks ning mida märgati ka välismaal. Mari Kalkun on lisaks kodumaale andnud kontserte naaberriikides Soomes ja Lätis, Saksamaal, Poolas, Tšehhis, Armeenias, Ungaris ning korduvalt ka Jaapanis. Tema 2015. aastal rahvusvahelise ansambliga Mari Kalkun & Runoruniga salvestatud album “Tii ilo” nominteeriti 2015. aasta etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui Soome muusikaauhindadel.

Ta on lõpetanud cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe pärimusmuusika laulu eriala, olnud vahetusüliõpilaseks Sibeliuse Akadeemias ja teinud kaasa mitmetes rahvusvahelistes projektides. Mari Kalkuni muusikat on seatud ka kooridele ning orkestritele ning esitatud noorte tantsu- ja laulupeol.Korraldus ja mänedžment

Marili Jõgi
Moon Management
marili@moonmanagement.ee

Kontserdi tellimine

Maailm (v.a. Eesti ja Jaapan):
Juliana Volož
JV Promotion
info@jv-promotion.com

Eesti:
Marili Jõgi
Moon Management
marili@moonmanagement.ee

© Matti Komulainen

© Matti Komulainen

© Mari Kalkun 2023 • info@marikalkun.comMeediaToetajadKontakt

Follow on Facebook Follow on Instagram Listen on Apple Music Listen on Spotify Buy from Bandcamp